Dvojdům 20

Tradiční model dvougeneračního bydlení lze pojmout i netradičně. Díky vysoce variabilní dispozici domu je možné jej upravit na několik možností.

Dvojdům 20 Dvojdům 20

Varianta 1 - dvougenerační bydlení

Tou první je byt v přízemí ve dvoupokojovém uspořádání s částečně oddělenou kuchyní, velkorysou ložnicí s šatnou a vstupem na terasu, která je protažena až k obývacímu pokoji. Přístup z terénu je pro starší generaci zásadní.

přízemí:

Dvojdům 20 - přízemí s bytem

V patře je situován byt s obývacím pokojem, dvěma ložnicemi s balkóny a oddělenou kuchyní. Tato dispozice využívá každý metr místa a zbytečně neplýtvá prostorem na chodby. I tento byt však lze v projektu velmi snadno přetvořit na velkorysejší dvoupokojový s větší koupelnou, kuchyní a ložnicí se šatnou. Balkóny a terasy pod přesahem poskytují soukromí v jinak sdílené zahradě. Pod venkovními schody je umístěn zamykatelný krytý přístřešek, například na kola.

1. patro:

Dvojdům 20 - 1. patro

Díky úsporné dispozici je dům vhodný i na úzký pozemek. Každý z bytů má vlastní vstup a díky plné fasádě do ulice mají oba vlastníci soukromí při vstupu do domu, navzájem se neruší a lze tedy využívat některý z bytů i na pronájem. Pokoje jsou orientovány převážně do zahrady.

Varianta 2 - bydlení s kanceláří

Druhou variantou je bydlení s kanceláří. V době drahých pozemků i pronájmů využívá návrh plochu pozemku na maximum. Dispozice komerčních prostor v přízemí je navržena chytře tak, že má snadno dostupnou, ale oddělitelnou kuchyňku a dostatek úložného prostoru a zázemí pro soukromé účely v zadní části domu.

přízemí:

Dvojdům 20 - přízemí s kanceláří

Tyto prostory lze využít jako druhou kancelář, jednací místnost či garsonku pro přechodné přespání. Krátká spojovací chodba poskytuje dost prostoru pro archivaci, úložné prostory pro garsonku nebo pro ukázky výrobků či prezentaci firmy před zasedací místností. Průchozí kuchyni lze využívat nerušeně jak pro garsonku, tak pro kancelář, neboť ji lze uzavřít z obou stran. Terasa u kanceláří je v létě vítaným benefitem.

VÝHODY • dům je vhodný na úzký pozemek
• 2 bytové jednotky s vlastním vstupem nebo komerční prostory a jejich kombinace
• balkony a krytá terasa poskytují soukromí
• venkovní úložné prostory
• konstrukce venkovního schodiště umožňuje umístění popínavých rostlin, firemních a reklamních předmětů
• samostatné kryté vstupy poskytují soukromí, umožňují i pronájem
• chytré dispozice využívají každý centimetr místa
• prosluněné pokoje i kanceláře francouzskými okny
• ložnice orientovány do zahrady

Dvojdům 20 Dvojdům 20 Dvojdům 20 Dvojdům 20 Dvojdům 20

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 9.10.2017.
Aktualizováno: 9.10.2017 zpět

http://spolecne-stastni.ekonomicka-stavba.cz/dum-dvojdum-20.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.