Dvojdům 18

Dvojdům je řešen jako členitý objekt, který v sobě skrývá dvě bytové jednotky. Jeho dobrá členitost napomáhá správnému fungovaní obou jednotek. Každá má svůj vstup, své zázemí a část zahrady. Předsunutím obývacího pokoje většího bytu se vytvořilo kryté zákoutí terasy pro ten menší. Oddělené dispozice poskytují dostatek soukromí, ale zároveň umožňují užít si vzájemnou společnost, kdy je potřeba.

Dvojdům 18

2+kk

Byt 2+kk , který je převážně využíván starší generací díky své bezbariérovosti a menší náročnosti na údržbu, nabízí vše potřebné pro pohodlný život ve dvou, či osamotě. Kryté závětří navazuje na prostornou předsíň s dostatkem úložných prostor, ze které se dostaneme do technické místnosti a wc. Z předsíně vstupujeme přímo do velkého obývacího pokoje s kuchyní a jídelním stolem, bohatě prosluněného velkými francouzskými okny směrem do zahrady. Z obývacího pokoje se dostaneme pohodlně do ložnice se soukromou koupelnou. Toto řešení snižuje zbytečné plochy chodeb a dveří.

Dvojdům 18

4+kk+G

Hlavní část domu je rozdělena na dvě zóny podle pater. Spodní společenská zóna s technickým zázemím a garáží a vrchní soukromá s ložnicemi a koupelnami. Opět přicházíme z krytého závětří přes vstupní halu, kde se nachází technická místnost, schodiště a wc. Obývací pokoj s kuchyní a jídelnou je velkoryse řešen s velkým množstvím francouzských oken. Velký jídelní stůl je základem pro společné setkávání všech generací. Krytá terasa umístěná naproti kucjyně poskytuje nerušené soukromí. Důležitým prvkem dispozic je umístění ložnic a dětských pokojů pouze nad část jedné generace, vzhledem k rozdílným rytmům a harmonagramu dne. Ložnice v soukromé části domu je vybvena prostornou šatnou, výhledem do zahrady, soukromou terasou a koupelnou.

Dvojdům 18 Dvojdům 18

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 9.10.2017.
Aktualizováno: 9.10.2017 zpět

http://spolecne-stastni.ekonomicka-stavba.cz/dum-dvojdum-18.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.