Dvojdům 16

Kvalitní bydlení hledá pravděpodobně každý z nás, minimálně po určitou část svého dospělého života. Někdo jej nalezne velmi lehko, zná své životní hodnoty a velmi dobře zvládne najít i bydlení jemu příjemné. Mnoho kritérií při výběru bydlení se však v životě může změnit či úplně otočit.

Dvojdům 16 Dvojdům 16

Pro většinu lidí však zůstává v životě jedna hodnota neměnná. Hodnota často nejdůležitější, hodnota velmi přirozená o to více však často ve výsledku opomíjená. Tou hodnotou je blízkost lidí sobě opravdu blízkých. Bydlet se svou ženou a dětmi se zdá být většinou samozřejmé, často už tak samozřejmé nebývá zachování úzkých vztahů se svou „rodinnou z mládí“, kdy byl člověk ještě tou méně zodpovědnou součástkou domácnosti. Pokud nevlastníte hektarový pozemek, kam by se pohodlně vešly dva samostatné domy, nabízí se stavba bydlení dvougeneračního – dvojdomu.

Dvojdům 16

Dvojdům 16 je velmi dostupným řešením pro všechny, kteří si chtějí dvougenerační bydlení pro svůj spokojený život zařídit. Zásadní je velmi dobré rozložení domu. Dvě pro českou zástavbu přirozené hmoty domů se sedlovou střechou, přisazené k sobě. Štíty domů jsou vůči sobě uskočené. Výsledný půdorysný průmět do Z částečně dělí zahradu do soukromých zón, kam je vidět vždy jen z jednoho z bytů. Velikost domu je optimalizována na pouze dokonale využitelné prostory. Žádné zbytečné plýtvání se nekoná, přesto i úsporné rozměry výsledné dispozice s byty 3kk a 2kk přináší skvělé bydlení.

Pokoje jsou opticky co nejvíce prosvětleny a propojeny se zahradou, chodby jsou zkráceny na nejmenší možný rozměr a technické zázemí domu je zakomponováno do vestavěných skříní v zádveří větší bytové jednotky domu. Díky tomuto se vstupní prostory stávají prostornější, ale stále stejně praktické, jako při využití samostatné technické místnosti. Dispozice 2kk v daných rozměrech poskytne pohodlné bydlení pro jednoho člena starší či naopak dospívající mladší generace. Při pár drobných úpravách lze tento byt mírně zvětšit a bez problémů vytvořit bydlení pro dva. Dobré rozdělení těchto dvou sekcí domu otevírá dveře více možnostem pro využití menší části domu. V případě nevyužití pro bydlení druhé generace je možné byt pronajímat, udělat z něj dům pro hosty, upravit jej na dílnu, podnikání nebo i garáž. Pokud se tedy zásadně změní vaše životní situace, dům je připraven se měnit spolu s ní.

Dvojdům 16 Dvojdům 16 Dvojdům 16

”Když je bydlení s rodinou je tou nejvyšší hodnotou.”

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 9.10.2017.
Aktualizováno: 9.10.2017 zpět

http://spolecne-stastni.ekonomicka-stavba.cz/dum-dvojdum-16.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.