Lenka 27 a Sebastian 11

Stavět dvougenerační dům je vždy složitým rozhodnutím. Část lidí plánuje nastěhování rodičů až v pozdějším méně aktivním období života, kdy už rodiče nechodí do práce a potřebují čas od času pomoci například s nákupy.

Nejčastější otázka, která všechny budoucí majitele dvougeneračních domů tedy napadne: "Nebude jedna část domu ležet dlouhé roky ladem?". Dům Lenka 27 / Sebastian 11 mají skvělý předpoklad na tuto otázku rychle odpovědět. Dům je navržen ze dvou částí – hlavní dvoupodlažní sekce a přidružené přízemní. Právě přízemní část domu nabízí možnost poměrně rychlé proměny z garáže na garsonku či naopak.

Lenka 27

Lenka 27

Sebastian 11

Sebastian 11

Tato variabilita půdorysu značně ulehčí rozhodování, zdali si stavět dvougenerační bydlení. Dlouhé roky můžete volný prostor využívat pro parkování vozu či jako dílnu a v případě potřeby jej přestavět na příjemnou garsonku, nebo naopak již nepotřebnou garsonku přestavět na odkladiště vozu a k tomu všeho nepotřebného bordelu, jak to tak bývá. Dům bude na případnou přestavbu dopředu stavebně připraven, a tak se stavební úpravy ve chvíli potřeby zásadně urychlí. Krása této myšlenky je především v jednoduchosti a osvědčeném schématu, které mnoho lidí zná již po desetiletí. Málokdo s přestavbou však počítal dopředu a svůj dům (rozvody vody, vytápění, překlady oken …) prakticky nikdo neměl připraven pro takovéto zásahy. Právě díky připravenosti bude Sebastian 11 plnohodnotným a komfortním řešením bydlení. Nikoho nenapadne, že místo garsonky kdysi bývala garáž.

Lenka 27

Lenka 27

Sebastian 11

Sebastian 11

1NP - společné pro obě varianty domů

Lenka 27 / Sebastian 11

Hlavní část domu již není třeba řešit jako variabilní. Vznikl tak zcela jasný a do posledního detailu domyšlený návrh bydlení pro moderní rodinu. Přízemí domu je připraveno pro společné chvíle celé rodiny, podkroví je naopak soukromým hnízdištěm všech obyvatel. Prosvětlený obývací pokoj s barovým pultem u kuchyňského koutu přímo nabádá k častým návštěvám a společenskému životu. Schodiště do podkroví není schováno v chodbě, ale je naopak součástí hlavní místnosti a stává se tak poutavou dominantou prostoru. Při vystoupání do druhého podlaží naleznete dva dětské pokoje s výhledem do zahrady a na druhé straně hlavní ložnici s vlastní krásnou šatnou. Pro akustickou pohodu je mezi rodiči a dětmi umístěna velmi prostorná koupelna o ploše téměř 8 m2. A pokud by v „ranní špičce“ byla horní koupelna s dvěma umyvadly málo, v přízemí je koupelna druhá, ve které si užijete krásné prostorné sprchy. Technické zázemí spolu s pračkou a sušičkou jsou umístěny v samostatné místnosti vedle vstupu do domu a jsou z ekonomických důvodů společné pro obě generace.

Sebastian 11 Sebastian 11 Lenka 27 Lenka 27 Lenka 27 Lenka 27

”Lenka 27 a Sebastian 11 jsou dopředu připraveny na všechny vaše životní etapy.”

chci více informací
o domě Lenka 27
chci více informací
o domě Sebastian 11

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 9.10.2017.
Aktualizováno: 9.10.2017 zpět

http://spolecne-stastni.ekonomicka-stavba.cz/domy-lenka-27-sebastian-11.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.